W przypadku wystąpienia szkody łowieckiej rolnik musi szybko działać.  Przeczytaj ten wpis Dziki na polu i zobacz jak ubiegać się o odszkodowanie.

Przede wszystkim trzeba  złożyć wniosek o szacowanie szkody do właściwego  dzierżawcy lub zarządcy obwodu łowieckiego.  Ale jak to ustalić?  Gdzie szukać?

Najlepiej skorzystać ze strony internetowej Polskiego Związku Łowieckiego. 

Tutaj znajdziecie adresy wszystkich zarządów okręgowych:  https://www.pzlow.pl/zarzady-okregowe/

Na stronach poszczególnych okręgów są mapy i informacje dotyczące obszaru ich działania.

Jeżeli nie zgadzasz się z treścią protokołów sporządzonych podczas szacowania szkody możesz złożyć odwołanie.  Trzeba je skierować  do nadleśniczego Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe właściwego ze względu na miejsce wystąpienia szkody. Masz na to 7 dni. Tylko jak ustalić  właściwego nadleśniczego?

Można skorzystać ze strony : https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy

W ikonie „szukaj” na pasku na dole strony należy wpisać nazwę miejscowości. Po odnalezieniu miejscowości klikamy ikonę „I”- identyfikuj

lub pobrać bezpłatną aplikację Mobilny Bank Danych o Lasach  na telefon czy tablet  i tam sprawdzić wszystkie informacje.

Jeśli masz jakieś pytania czy uwagi zostaw pod artykułem komentarz.

A jeśli zainteresował Cię artykuł, kliknij proszę  „Lubię to” poniżej tekstu lub zajrzyj na moją stronę na Facebooku-  Prawnik Rolnika i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *