Pewnie część z Was kiedy zobaczyła baner informujący o „Tygodniu ze spadkami” na stronie www.prawnikrolnika.pl pomyślała:  Po co mi to? Przecież mi się to nie przyda. Czy na pewno?

Myślę, że podstawowe informacje o spadkach są przydatne dla każdego

Dlaczego?

  1. Na początek trochę brutalnie- spadki dotyczą przecież nas wszystkich- i Ciebie i mnie. I nie ma tu żadnych wyjątków. Lepiej więc wiedzieć czego się spodziewać, jak się zabezpieczyć i zadbać o swoje interesy.

  2. Spadek to nie tylko majątek od bogatego wujka, który dorobił się w Ameryce, ale także czasami niespłacone kredyty czy  wysokie hipoteki obciążające nieruchomość. Warto wiedzieć jak nie spłacać cudzych długów.

  3. Nieuregulowane sprawy spadkowe powodują, że tak samo  nieuregulowane są sprawy dotyczące nieruchomości. Nieżyjący właściciele ujawnieni w księgach wieczystych blokują wszelkie czynności. Porządek w księdze wieczystej otwiera wiele możliwości dysponowania nieruchomością.

  4. No i na koniec najważniejsze- SPOKÓJ: wszystko jest załatwione, wizyta w sądzie czy u notariusza zaliczona. Można spokojnie zająć się innymi sprawami.

    Jeśli masz jakieś pytania czy uwagi zostaw pod artykułem komentarz.

    A jeśli zainteresował Cię artykuł, kliknij proszę  „Lubię to” poniżej tekstu, udostępnij  lub zajrzyj na moją stronę na Facebooku-  Prawnik Rolnika i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *