Prasy rolujące, owijarki- coraz częściej można je spotkać w gospodarstwach. Niestety zdarzają się przypadki przecinania folii lub podpalenia, co powoduje u gospodarzy ogromne straty.

Czy sprawca jest bezkarny

Czasem jest to złośliwy sąsiad, czasem ktoś bardzo bezmyślny lub…pijany. Czy takie zachowanie jest bezkarne? NIE. Jest to przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat wiezienia.

Art.  288.  [Zniszczenie mienia ruchomego]
§  1.  Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku,podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§  2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§  3.  Karze określonej w § 1 podlega także ten, kto przerywa lub uszkadza kabel podmorski albo narusza przepisy obowiązujące przy zakładaniu lub naprawie takiego kabla.
§  4.  Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
Przepisy są w tej kwestii jasne. Warto więc składać zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa i walczyć o swoje prawa. Prawo daje taką możliwość.

 

INTERESUJESZ SIĘ ROLNICTWEM I ZMIANAMI W PRAWIE?

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER I BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

Potrzebujesz porady prawnej?

Mam nadzieję, że dowiedziałaś/dowiedziałeś się z artykułu przydatnych dla Ciebie rzeczy.

Jeśli Twoja sprawa wymaga konsultacji i  potrzebujesz porady prawnej to skontaktuj się proszę ze mną- zadzwoń lub napisz mail. Wszystkie informacje kontaktowe są  w zakładce Kontakt oraz panelu bocznym (lub poniżej jeśli czytasz artykuł w telefonie) oraz w zakładce   PRACUJ ZE MNĄ

Jeśli masz jakieś pytania czy uwagi zostaw pod artykułem komentarz.

A jeśli zainteresował Cię artykuł, kliknij proszę  „Lubię to” poniżej tekstu, udostępnij  lub zajrzyj na moją stronę na Facebooku–  PrawnikRolnika  i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *