Umowy dzierżawy pod wiatraki i fotowoltaikę to temat, którym zajmuję się od kilku lat. Z pierwszą umową miałam do czynienia w 2011 roku, a ostatnie lata to ewidentnie kierunek specjalizacji kancelarii.
Jak wygląda nasza współpraca w tym zakresie? Analizuję umowy i negocjuję zapisy.
Weryfikacja umów dzierżawy
Żebym mogła zająć się Twoją umową musisz mi ją przesłać i to w formie edytowalnej czyli w pliku pdf lub word. Jest to ważne ponieważ na zdjęciach nie mogę nanosić poprawek. A czasem jest ich sporo! Można to zrobić w odrębnym dokumencie, ale nanoszenie poprawek bezpośrednio na umowie jest naprawdę o wiele czytelniejsze. Na umowie wpisuję komentarze, które są dla Ciebie widoczne. Zawierają one zarówno uwagi do poszczególnych zapisów jak i gotowe propozycje  zmian.
Następnie umawiamy się na rozmowę ( w kancelarii, telefoniczną lub  video-rozmowę) podczas której omawiam całą umowę oraz odpowiadam na pytania.  Po naniesieniu ostatecznych poprawek przesyłam do Ciebie umowę, którą możesz przekazać do firmy  i dalej uzgadniać treść umowy.
Negocjacje  
Nie  masz czasu na negocjacje i nie chce się tym zajmować? Mogę to zrobić za Ciebie. Na ta opcję decyduję się duża część Klientów. Jak przebiegają negocjacje? Po pierwsze to wymiana maili z kolejnymi uwagami do umowy- aż ustalimy ostateczny jej kształt. Dodatkowo to po prostu rozmowa z prawnikiem z danej firmy lub osobą decyzyjną. Taka  forma jest bardziej efektywna ponieważ w trakcie rozmowy szybciej możemy wszystko ustalić. Najczęściej jest tak, że część rzeczy ustalamy mailowo a część podczas rozmowy ( zazwyczaj te najbardziej problematyczne). Ostatni krok to przedstawienie ostatecznej treści umowy z omówieniem, tak aby właściciel mógł podjąć decyzję.

Prowadzę też newsletter poświęcony tylko umowom dzierżawy

➡️ zapisuję się na newsletter

Jeśli macie jakieś pytania to zapraszam na grupę poświęconą tylko DZIERŻAWIE

➡️ grupa na Facebooku

Zapraszam również na stronę poświęconą wyłącznie DZIERŻAWIE

➡️ www.dzierzawy.com.pl

 

pozdrawiam radca prawny Monika Urbanek