Z doświadczeń moich Klientów wynika, że na etapie złożenia pozwu pojawia się wiele błędów.  Nie decydują o losie sprawy, ale znaczenie ją przedłużają. Zobacz jak ich uniknąć.

ZACZYNAMY
1️⃣ do sądu złóż tyle egzemplarzy pozwu wraz z załącznikami ile jest stron+ egzemplarz dla sądu. Standardowo czyli w przypadku, gdy występujesz przeciwko 1 osobie do sądu musisz wysłać 2 egzemplarze.
2️⃣załącz dowód uiszczenia opłaty sądowej lub złóż wniosek o zwolnienie od ponoszenie kosztów.
3️⃣ podpisz pozew- banalne, ale to częsty błąd, który powoduje przedłużenie postępowania. Sąd w takim przypadku wzywa do uzupełnienia braków poprzez złożenie podpisu.
Pamiętaj, że rozprawy w większości odbywają się online. Dlatego mogę prowadzić sprawy w całej Polsce.

Potrzebujesz porady prawnej?

Mam nadzieję, że dowiedziałaś/dowiedziałeś się z artykułu przydatnych dla Ciebie rzeczy.  Jeśli Twoja sprawa wymaga konsultacji i  potrzebujesz porady prawnej lub pomocy przy zawarciu umowy to skontaktuj się proszę ze mną- zadzwoń lub napisz mail. Wszystkie informacje kontaktowe są  w zakładce Kontakt.

Jeśli masz jakieś pytania czy uwagi zostaw pod artykułem komentarz.

A jeśli zainteresował Cię artykuł, kliknij proszę  „Lubię to” poniżej tekstu, udostępnij  lub zajrzyj na moją stronę na Facebooku–  Prawna Akademia Rolnika  i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.

pozdrawiam serdecznie radca prawny Monika Urbanek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *